Cennik

Osocze bogatopłytkowe fibryna – Ceny zabiegów

Część ciała Cena
osocze twarz 650 zł
twarz , jeśli jednoczesne wypełnienie fibryną 890 zł
osocze twarz i szyja 890 zł
twarz i szyja, jeśli jednoczesne wypełnienie fibryną 1200 zł
osocze twarz, szyja, dekolt 1100 zł
twarz, szyja, dekolt, jeśli jednoczesne wypełnienie fibryną 1400 zł
leczenie łysienia 890 zł
okolica oczu 450 zł
dłonie 550 zł
ostrogi piętowe 550 zł
inne okolice ciała cena ustalana indywidualnie

Wypełnienie fibryną

Nazwa zabiegu Cena
bruzdy nosowo – wargowe 600 zł
linie marionetek 600 zł
„lwia” zmarszczka 600 zł
bruzda na brodzie 600 zł

Nasz gabinet oferuje wykonywanie procedur z zakresu medycyny estetycznej, których celem jest zmniejszenie oznak starzenia się skóry i wspomaganie jej naturalnych procesów regeneracyjnych. Jednym z nich jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym i wypełnienia fibryną twarzy i większych obszarów ciała. Poniżej przedstawiamy standardowe ceny, w których uwzględnione są różne typy zabiegów przeprowadzanych w naszym gabinecie w Pile.

Osocze bogatopłytkowe – czym jest i jak się je uzyskuje?

Substancję tę w języku angielskim określa się jako PRP, czyli Platelet-Rich-Plasma. Jest to skoncentrowana część krwi o podwyższonej zawartości płytek – czyli białek nazywanych czynnikami wzrostu. Ich rolą w organizmie jest stymulowanie komórek do wzrostu oraz procesów naprawczych. Osocze bogatopłytkowe sprzyja więc przyspieszeniu naturalnej regeneracji tkanek.

Zabieg polega na pobraniu od pacjenta próbki krwi, która zostaje przygotowana w specjalnej wirówce Osocze bogatopłytkowe jest następnie wprowadzane przy pomocy igły na różna głębokość w skórę. Taki zabieg ma na celu wspomaganie naturalnego procesu gojenia się, odmładzania lub przeciwdziałania starzeniu się.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – na czym polega?

Ta forma zabiegu polega na wstrzykiwaniu substancji stymulujących (czynniki wzrostu) bezpośrednio w skórę, która wymaga regeneracji lub poprawy wyglądu. Przeprowadza się ją na wybranych partiach tkanek wymagających szczególnego pobudzenia regeneracji wewnątrzkomórkowej.

Mezoterapia jako taka pozwala na wykorzystanie środków medycznych, takich jak aminokwasy, polinukleotydy, minerały, kwas hialuronowy i inne.

Ostrzykiwanie osoczem w medycynie estetycznej

Lekarz specjalista może wykorzystać PRP do przeprowadzania zabiegów dążących do różnych rezultatów. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym może być wykorzystywana w medycynie estetycznej w celu:

  • zmniejszanie widoczności blizn i rozstępów poprzez wykorzystanie białek wzrostowych,
  • poprawy wyglądu skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu,
  • stymulacji wzrostu włosów i wzmocnienia istniejących komórek.

Osocze bogatopłytkowe a fibryna – podstawowe różnice

Ze względu na podobny zakres wykonywanych zabiegów oraz sposoby uzyskiwania substancji, może pojawić się pytanie, czym w praktyce różnią się PRP i fibryna. Osocze bogatopłytkowe polega na podaniu bezpośrednio do skóry czynników wzrostu z odwirowanych płytek krwi,

Fibryna zaś jest autogenną, biokompatybilną membraną, zawierającą mezenchymalne komórki macierzyste, leukocyty, płytki krwi które są zamknięte w trójwymiarowych strukturach, przez co silnie działające białka uwalniają się dłużej. Ta forma mezoterapii jest często zalecana przez lekarzy w przeciwdziałaniu głębokim zmarszczkom oraz regeneracji ubytków skórnych.

Zarówno zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, jak i fibryny przeprowadzane w naszym gabinecie w Pile mają różne ceny w zależności od obszaru ciała, który wymaga mezoterapii. Żadna procedura w medycynie estetycznej nie jest również bezwzględną gwarancją uzyskania efektów. Przed podjęciem decyzji należy skonsultować się z lekarzem specjalistą, aby poznać szczegóły dotyczące potencjalnych rezultatów i czynników ryzyka.